комплекс вправ гімнастики для очей


Download
Комплекс вправ гімнастики для очей.pdf
Adobe Acrobat Document 351.2 KB

інформація про коронавірус



правила гігієни під час карантину



як підтримати дітей під час навчання?


Для кожного з нас карантин став несподіванкою, в тому числі і для наших дітей, у яких не було перехідного періоду, щоб звикнути до онлайн-форми навчання. Через ці зміни кожен так чи інакше відчуває на собі стрес.

 

Якщо ваша дитина не говорить про те, що її турбує, то вона може зобразити це своєю поведінкою. Діти відчувають напругу, яка відбувається навколо, відчувають що люди хвилюються за своє здоров’я, що є певні обмеження в пересуванні та перебуванні на вулиці, що цих правил потрібно дотримуватись, у той час як погода чудова і дома всидіти дуже важко.

 

Від самого стресу здатність дітей утримувати увагу та проявляти цікавість до навчання може зменшитись. Тому перед батьками постає виклик – допомогти своїй дитині впоратись зі стресом і пережити карантин зі збереженням психічного здоров’я: свого та дитини.

 

І для цього можна використовувати різні засоби:

 

Організуйте розпорядок дня:

ØДопоможіть своїй дитині в створенні розкладу занять

ØЗвертайте увагу на перерви

ØВизначте час, до якого дитині потрібно закінчити домашні завдання,

          щоб виконання завдань не розтягувалось до ночі.

ØПам’ятайте, що ваш учень/учениця – це дитина, яка хоче займатись своїми справами: грати, малювати, дивитись фільми та мультфільми. Тому в розпорядок дня внесіть графу «вільний час» -– і дитина сама знайде чим зайнятись. Однак будьте готові щось запропонувати.

ØЧергуйте навчання із різноманітними активностями

 

Поважайте та дбайте про свій особистий простір і вашої дитини.

ØЯкщо дитина зайнята, то не варто відволікати її на інші речі.

ØЯкщо ви також працюєте з дому, то поясніть, коли ви заняті, щоб вас зайвий раз не турбували.

 

Не забувайте казати дитині, що все буде добре

 

 

Можливо, для вас ці поради виглядають простими, проте за ними є великий сенс. Ваша дитина уважно спостерігає за тим, як ви справляєтесь із ситуацією. Тому не підведіть її і продемонструйте приклад, як ви контролюєте себе та допомагаєте їй впоратись з карантином і прийняти нові виклики.


Батькам першокласників.


  Згідно із Законом України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», прийом дітей до першого класу загальноосвітнього навчального закладу розпочинається з 6 років.

   Як правило, процедура оформлення дитини до школи починається з квітня місяця того року, в якому дитина буде надходити в школу.

   Згідно з Наказом Міністерства науки України від 07.04.2005 р. № 204 «Про прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів», для зарахування майбутніх учнів в загальноосвітній навчальний заклад батьки подають такі документи:

·заяву на ім'я Директора загальноосвітнього навчального закладу;

·медичну довідку встановленого зразка;

·копію свідоцтва про народження дитини                                                                                       

      Крім вищевказаних документів керівництво школи не має права вимагати додаткові дані, наприклад, довідку з місця роботи батьків, довідку про заробітну плату батьків або ж даних, що свідчать про розвиток дитини та її готовність до навчання в школі.

    Закон України не передбачає при вступі дитини в загальноосвітню школу проведення тестувань, іспитів чи співбесід з перевірки знань.   У тому випадку, якщо дитина проживає в районі, де знаходиться обрана школа, то, не дивлячись ні на що, Вам не мають права відмовляти в прийомі дитину в цю школу. Якщо ж Ви хочете, що дитина відвідувала школу в іншому районі, то прийняти вашу дитину можуть тільки в разі наявності вільних місць або, якщо це спеціалізована школа — за позитивними результатами співбесіди.                     

   Відповідно до Виписки з наказу МОЗ України № 434 від 29.11.02 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні», підготовка дітей до вступу в школу проводиться на відповідному педіатричній ділянці. Така підготовка включає оформлення медичної документації для вступу до школи (ф. № 026 / о) з висновками про стан здоров'я і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, а також довідки про профілактичні щеплення (ф. № 063/о).

  Перед вступом до школи дитина повинна пройти медичний профілактичний огляд у педіатра, невролога, отоларинголога, офтальмолога, ортопеда, хірурга, стоматолога, психіатра, логопеда.

  Питання відвідування школи дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень вирішується індивідуально за рішенням лікарсько-консультативної комісії (розділ 3 ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).